Борац – Челик 1:0

25.08.2014.

Великан из Платонове, према плану, потврдио је три бода из прошлог кола савладавши на Градском стадиону екипу зеничког Челика резултатом 1:0.

Стријелац јединог поготка на мечу био је Александар Субић у 32. минуту, чиме су “црвено-плави” успјели у својим намјерама зацртаним прије утакмице, односно стигли до друге првенствене побједе и потребног мира пред гостовање у Сарајеву екипи Олимпика.

Све што је било интересантно у првом полувремену десило се у интервалу од 32. до 37. минута. У 32. минуту Борац је стигао до вођства: Жеравица је послао дубинску лопту на десној страни за Субића, који је избјегао офсајд замку, лобовао Хиновића и тако постигао свој први гол у сезони. Само минут касније Челик је пропустио велику прилику за изједначење: Селимовић је центрирао са десне стране, Бечелић покушао да интервенише, али је лопта ипак стигла до Башића, чији шут са пет метара зауставља Авдукић.

У 34. минуту Жижовић је прошао по лијевој страни, упослио Илића који се налазио на два метра од гола, али његов шут брани Хиновић. У наставку акције голман гостију зауставља и Стокићев покушај са ивице шеснаестерца, да би на крају одбрана гостију изблокирала други покушај Петра Илића.

Три минута касније Селимовић је прошао по десној страни, убацио у средину, Ђајић је у паду интервенисао, по мишљењу играча Челика руком, међутим судија Илија Живковић умјесто једанаестерца досуђује прекршај у нападу.

У 55. минуту нова велика шанса за Зеничане: Дедић је центирао са лијеве стране, Симић не стиже до лопте, која га у наставку акције погађа на путу до мреже након шута Селимовића. Одмах у наредном нападу Субић је у гол-шансу избацио Илића, али Борчева “деветка” шутира преко гола.

Десет минута касније чувар мреже Челика брани шут Стокића искоса са десне стране након асистенције Грујића. У 70. минуту Субић се нашао у шанси након паса Стокића, међутим лопта након његовог шута погађа спољни дио мреже. У 79. минуту Субић сјајно упошљава Грујића, шут Борчевог капитена са 6 метара брани Хиновић, лопта се одбија до Дујаковића који шутира преко гола. У посљедњим секундама утакмице Субић је кренуо у контранапад, упослио на десној страни Јовића који шутира искоса након дриблинга, али Хиновић брани и његов покушај.

Након четири одиграна кола Борац се са учинком од двије побједе и два пораза налази на осмом мјесту, а наредну првенствену утакмицу игра у сриједу на Отоци против Олимпика.

БОРАЦ – ЧЕЛИК 1:0

стријелац: 1:0 Субић (32.), стадион: Градски, гледалаца: 2000, судија: Илија Живковић (Орашје), жути картони: Жижовић, Жеравица, Дујаковић (Борац), Пезер, Бурековић, Башић, Мишић (Челик).

БОРАЦ: Авдукић, Жеравица, Костић, Илић (од 72. Дујаковић), Бечелић, Пилиповић, Ђајић, Грујић (од 88. Јовић), Стокић, Субић, Жижовић (од 70. Радиновић).

ЧЕЛИК: Хиновић, Башић, Симић (од 77. Поповић), Пезер, Алиспахић (од 66. Кавазовић), Бурековић, Дедић, Селимовић, Казазић (од 86. Дувњак), Мишић, Којић.