Олимпик – Борац 4:1

27.08.2014.

Све до 78. минута Борац је имао бод у џепу са Отоке, међутим грешке посљедње линије кумовале су тешком поразу од 4:1, што је први неуспјех клуба из Платонове улице на споменутом стадиону.

Домаћи су повели у 36. минуту преко Брковића, изједначио је Стокић у 61. минуту, да би најмлађи сарајевски премијерлигаш у интервалу од 78. до 93. минута искористио три грешке Борчевих дефанзиваца и уписао трећи овосезонски тријумф.

У првих 45 минута изабраници Винка Мариновића створили су неколико изгледних прилика пред голом Сенедина Оштраковића, међутим ниједну нису успјели да валоризују голом. Са друге стране, пулени Мирзе Варешановића из јединог шута у оквир гола успјели су да погоде мрежу иза леђа Асмира Авдукића и на одмор оду са предношћу од једног гола.

У 13. минуту Стокић је шутирао са 20 метара, несигуран је био Оштраковић, али је из другог покушаја успио да ухвати лопту. Само пола минута касније по десној страни прошао је Илић, упутио приземан центаршут, али је овог пута чувар мреже Олимпика био знатно сигурнији.

У 24. минуту Жеравица је центрирао са десне стране, до лопте је на супротној страни стигао Субић, покушао да шутира, али је Глигоров у посљедњи час отклонио опасност испред гола Олимпика. Два минута касније стријелац побједоносног гола против Челика нашао се у стопостотној шанси, али није успио да доведе Борац у вођство: након дуплог паса Жеравице и Грујића, први је упослио Стокића који у гол-шансу избацује Субића, који шутира поред гола.

У 34. минуту Бечелић је опробао шут искоса са десне стране, али је лопта отишла неколико центиметара поред десне стативе Олимпиковог гола.

Како рекосмо, из једине прилике у првом дијелу “вукови” су стигли до вођства – Шившић је прошао по лијевој страни, центрирао, Костић погрешно процијенио лет лопте, а нападач домаћих Брковић главом погодио за 1:0.
У првих двадесетак минута другог дијела Борчеви фудбалери направили су пар изгледних ситуација пред домаћим голом, што им се исплатило у 61. минуту, када су стигли до изједначења. Прво је на истеку 50. минута Жеравица извео слободан ударац, Оштраковић “отишао у празно”, али се нико од играча Борца није нашао на правом мјесту како би лопту спровео у мрежу. У 53. минуту Пилиповић је упутио пас кроз одбрану Олимпика до Грујића, али Борчев капитен из изгледне шансе шутира преко гола.

У споменутом 61. минуту Стокић је сјајно упослио Дујаковића, који је само два минута раније замијенио Илића, Оштраковић руши Дујаковића у казненом простору, а Томислав Чуић досуђује пенал који у гол претвара Стокић, постигавши тако свој трећи гол у сезони.

На прву наредну шансу чекало се до 78. минута, када је Олимпик стигао до вођства. Бориславу Пилиповићу лопту је на Борчевој половини одузео Соуза, додао до Нукића који упошљава Смајића, на чију повратну лопту натрчава Панџа и погађа мрежу иза Авдукићевих леђа.

Само пет минута касније Олимпик постиже и свој трећи гол, који, руку на срце, поново иде на душу Борчевог лијевог бека Пилиповића. Стријелац другог Олимпиковог гола Панџа прошао је по лијевој страни, Соуза побјегао Пилиповићу који је лежерно пратио акцију домаћих, не видјевши да му Бразилац у редовима Олимпика прилази са леђа. На крају, Соузи је након Панџиног приземног центаршута остало само да рутински погоди за 3:1.

У 93. минуту домаћи постављају коначан резултат: дубинску лопту са центра је примио Нукић, побјегао двојици чувара Костићу и Бечелићу и потврдио висок тријумф своје екипе.
Послије пораза у Сарајеву, Борац је пао за једно мјесто на табели и сада је десети. До одласка на првенствену паузу “црвено-плави” ће одиграти и меч на Градском стадиону против Широког Бријега, који вечерас игра своју утакмицу 5. кола против Звијезде.

ОЛИМПИК – БОРАЦ 4:1 (1:0)

стадион: Отока, гледалаца: 200, судија: Томислав Чуић (Томиславград), жути картони: Регоје, Шившић, Оштраковић (Олимпик).

ОЛИМПИК: Оштраковић, Глигоров, Соуза, Шившић, Регоје, Смајић, Богичевић, Ханџић (од 51. Чомор), Брковић (од 69. Нукић), Ризвановић (од 65. Панџа), Субашић. Тренер: Мирза Варешановић.

БОРАЦ: Авдукић, Жеравица, Костић, Илић (од 59. Дујаковић), Бечелић, Пилиповић (од 83 Предраговић), Радиновић (од 74. Јовић), Ђајић, Грујић, Стокић, Субић. Тренер: Винко Мариновић.