Борац – Олимпик 0:2

24.05.2010.

У последњној утакмици у Бањалуци, Борац је поражен од екипе Олимпика из Сарајева резултатом 0:2. Борац је наступио у саставу Кнежевић, Ступар, Пузигаћа, Тривуновић, Дамјановић, Сакан, Јандрић, Стевановић, Вукобратовић, Кајкут, Вукеља. Још су играли Петровић, Кунић. Очигледан умор и недостатак мотивације је проузроковао други домаћи пораз у овој сезони, који је потпуно заслужен, јер су гости имали још 3 изгледне прилике за постизање поготка у првом полувремену, од тога 2 пута их је зауставила статива. Борац није личио на екипу која је 4 дана раније одиграла феноменалну утакмицу у Сарајеву и освојила куп. Наши играчи нису озбиљније запријетили голу Олимпика, а треба додати да поред од раније повријеђених Ћорића и Станческог, игру је након 10. минута напустио и Љубиша Вукеља због повреде. Пред играчима Борца је још утакмица последњег кола у Сарајеву против Ф.К. Сарајево, у следећу сриједу која се игра без присуства публике. На тај начин ће се закључити сезона 2009/2010.  и играчи ће отићи на заслужен одмор.

БОРАЦ – ОЛИМПИК 0:2

стријелци: 0:1 Андраде (34.), 0:2 Капић (45.)
стадион: Градски
гледалаца: 6 000
судија: Предраг Станкић (Бијељина)
помоћници: Далибор Маврак (Мостар) и Елвир Грабус (Травник)
четврти судија: Владимир Бјелица (Источно Сарајево)
контролор суђења: Салих Хасукић (Градачац)
делегат: Крешимир Чавар (Широки Бријег)

БОРАЦ: Кнежевић, Ступар, Дамјановић, Тривуновић, Пузигаћа, Вукобратовић, Сакан, Стевановић, Јандрић, Кајкут, Вукеља.
Тренер: Зоран Марић.

ОЛИМПИК: Фејзић, Суљевић, Субашић, Коларов, Јеше, Видовић, Велагић, Тиаго Андраде, Алимановић, Капић, Шарановић.