Борац – Широки 1:1

31.08.2014.

Фудбалери Борца у трећој домаћој утакмици у текућој сезони ремизирали су са екипом Широког Бријега (1:1).

Био је то посљедњи меч “црвено-плавих” пред првенствену паузу, на коју одлазе као деветопласирани тим Премијер лиге са 7 бодова, док ће, са друге стране, Широкобријежани на одмор као лидери са 14 бодова на свом конту, један више од другопласираног Зрињског.

Дерби кола сјајно је почео за изабранике Винка Мариновића – већ у деветом минуту стигли су до предности. Милош Жеравица извео је корнер, а највиши у скоку пред голом Широког Бријега био је капитен Владан Грујић, који тако постиже свој први гол у сезони.

Гостујући састав у првом дијелу створио је двије изгледне прилике пред Авдукићевим голом. У 39. минуту Ћорлука се ослободио Пилиповића на десној страни, упослио Вагнера, али шут Бразилца у редовима Широког Бријега одбрана Борца успијева да скрене у корнер. У првом минуту судијске надокнаде Вагнер је упослио Закарића, који погађа пречку.

У 51. минуту гости, ипак, стижу до гола. Након прекршаја Срђана Бечелића, слободан ударац скоро са половине терена извео је Закарић, а у шеснаестерцу Борца између два штопера скочио је Славко Брекало и погодио за 1:1.

У 64. минуту тим са Пецаре пропустио је стопостотну шансу за вођство: Закарић је центрирао са лијеве стране, а на гол-линији испред Вагнера интервенисао је Жеравица.

На истеку 73. минута Пилиповић је упутио дубинску лопту ка Субићу, који се одлучује на шут искоса, али погађа само спољни дио мреже. Пет минута прије краја меча Грујић пропушта велику прилику да постигне свој други гол на утакмици и, вјероватно, донесе побједу свом тиму: Пилиповић поново упошљава Субића који сада одиграва повратни пас за Грујића, капитен Борца шутира “из прве”, Солдо је већ био савладан, али Ћорић на гол-линији успијева да сачува мрежу свог тима.

Након првих шест кола и прије одласка на првенствену паузу, Борац, како рекосмо, заузима девето мјесто са 7 бодова, односно са учинком од двије побједе (Травник и Челик), једним неријешеним резултатом (Широки Бријег) и три пораза (Младост, Сарајево и Олимпик). Прву наредну премијерлигашку утакмицу Борац игра 14. септембра у Фочи против Славије, док шест дана касније у Бањалуку стиже актуелни шампион, мостарски Зрињски.

БОРАЦ – ШИРОКИ БРИЈЕГ 1:1 (1:0)

стадион: Градски, гледалаца: 2000, судија: Муамер Бурековић (Зеница), жути картони: Стокић, Жижовић (Борац), Брекало, Пехар, Плазонић (Широки Бријег).

БОРАЦ: Авдукић, Жеравица, Костић, Илић (од 65. Дујаковић), Бечелић, Пилиповић, Грујић, Стокић, Јевтић, Субић (од 89. Јовић), Жижовић (од 68. Радиновић). Тренер: Винко Мариновић.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Солдо, Пехар (од 59. Плазонић), Ландека, Марковић, Ћорлука (од 87. Љубић), Вагнер, Кожуљ (од 88. Иванковић), Закарић, Брекало, Ћорић, Лаштро. Тренер: Славен Муса.