Жељезничар – Борац 4:2

18.04.2010.

Борац је поражен на гостовању у Сарајеву од Жељезничара резултатом 4:2. Голове за Борац су постигли Богићевић(аутогол) у 44. минуту и Кајкут у 90. минуту, из слободног ударца, док су за домаћина стријелци били Мешић, Бекрић и Поповић(2 гола). Наш тим је наступио ослабљен неиграњем стандардних Вукеље, Станческог, Пузигаће и Граховца, тако да пораз није био неочекиван. Састав  Борца: Милинович, Дамјановић, Ступар, Тривуновић, Ћорић, Јандрић, Сакан, Стевановић, Петровић, Кајкут, Петрић, а још су играли Станић, Бојић, Вукобратовић. Жељезничар је доминирао током цијеле утакмице и дошао је до предности у 25. минуту поготком Мешића. Бекрић је у 40. минуту повећао на 2:0.  Игра Борца је била лоша, а трачак наде је био аутогол Богићевића у 44. минуту за 2:1 на полувремену. У другом полувремену иста слика на терену, Жељезничар је био боља екипа и поготцима Поповића у 52. и 80. минути долази до одлучујуће предности. Измјене тренера Марића нису уродиле плодом, а погодак Кајкута у последњим тренутцима меча може бити кључан у борби за титулу, јер у случају истог броја бодова на крају првенства, Борац би био у предности због 2 постигнута гола у гостима.

ЖЕЉЕЗНИЧАР – БОРАЦ 4:2

стријелци: 1:0 Мешић (24.) 2:0 Бекрић (40.), 2:1 Мешић (44. аутогол), 3:1 Поповић (51.), 4:1 Поповић (81.), 4:2 Кајкут (90.)
стадион: “Грбавица”
гледалаца: 12 000
судија: Семир Каплан (Столац)
помоћници: Сретен Удовчић (Приједор) и Зикрија Пашалић (Зеница)
жути картони: Сврака, Поповић (Жељо), Дамјановић, Ћорић, Бојић (Борац)